Biz kadınız! Biz erkeğiz!

"Mutlu aileler birbirlerine benzerler, her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluğu vardır."

Tüm zamanların en büyük romanlarından Anna Karenina bu cümleyle başlar. Bizler de mutlu aileler kurmak için başladık yola, hevesle, sevinçle, ümitle. Sonra yolun bir yerinde, kimimiz henüz başında, kimimiz yılları bırakmışken geride, kendine özgü mutsuzlukları olan kadınlar, erkekler, anne-babalar olduk. Aramızdan mutsuzluğa razı olanlar, bunu değiştirilmez bir kader gibi kabullenenler oldu. Dalgın gözlerinden, bezgin bakışlarından, solan neşelerinden tanıdık onları. Biz razı olmayanlarız! Bizler bu hayatın bize ait olduğunu biliyoruz, ondan asla vazgeçmeyeceğiz. Belki çok mücadele etmemiz gerekecek, çok yorulacağız, ama vazgeçmeyeceğiz. Biz yeni başlangıçlara inanıyoruz, siz de inanıyorsanız yanınızda olacağız.

Bu amaçla, alanında uzman birçok profesyonelin katkısıyla, kar amacı gütmeksizin bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirdiğimiz Başarılı Boşanma sitemizde, boşanma sürecinin her aşamasına ve her yönüne ilişkin doğru ve güncel bilgileri sizinle paylaşacağız.

Boşanma, hukuki bir süreçtir. Boşanma davası ve sonrası ile ilgili bilmeniz gerekenleri, yetkin hukukçularca, sade ve anlaşılır bir dille hazırlanan yazılarda bulabileceksiniz.

Boşanma, psikolojik bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı şekilde atlatabilmek için bilinmesi gerekenlere uzman psikologlarımızın yazılarından erişebileceksiniz.

Boşanma, sosyal bir süreçtir. Yalnızca sizi değil, çevrenizdekileri, sevdiklerinizi, çocuklarınızı da etkiler. Artık karı-koca olmak istemeyebilirsiniz, bu anne-baba olmaktan vazgeçtiğiniz anlamına gelmez. Boşanmada anne-baba olarak haklarınızın ve sorumluluklarınızın neler olduğuna, çocuğunuzun boşanma sürecinde ve sonrasında hukuksal ve psikolojik olarak zarar görmemesi için yapmanız gerekenlere ilişkin bilgiler sitemizde yer alacak.

Boşanma sürecini başarılı bir şekilde yönetmeniz için her zaman yanınızda olacağız.