Aktiviteler

Boşanma Danışmanlığına Farklı Bir Yaklaşım

SON YILLARDA BOŞANMA DAVALARININ ÖNEMLİ BİR ARTIŞ GÖSTERMESİNİN ARDINDAN KONULARINDA UZMAN PSİKOLOG VE AVUKATLAR BİR ARAYA GELDİ VE FARKLI BİR BOŞANMA MODELİ GELİŞTİRDİ

Türkiye'de son yıllarda artış gösteren boşanma davaları, bir yandan evlilik kurumunun sürdürülebilirliği konusunda birçok çalışma yapılmasına neden olurken diğer yandan da evlilik kadar doğal bir olay olan boşanma sürecinde eşler ve çocukların en az etkileneceği ‘başarılı boşanma'nın nasıl olacağı yönünde bir çalışma yapmayı mecbur kılıyor.

Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ve konusunda uzman avukatlar tarafından gerçekleştirilen çalışmaların sonucunda boşanma danışmanlığına farklı bir bakış açısı getiriliyor. Türkiye'de ilk kez uygulanmak üzere psikolog ve avukatları bir araya getiren model, boşanma sürecinde yaşanan hukuki, psikolojik ve sosyal sorunların gerek eşler gerekse çocuklar açısından en sağlıklı biçimde nasıl çözülebileceği konusunda önemli bir yardım sağlıyor.

Klinik Psikolog Dr. Olcay Güner ve Av. Eda Berat Deniz tarafından boşanma süreci öncesinde ve sonrasında olası hukuki ve psikolojik sorunları önleyici tedbirlerden söz edileceği, çocuklar açısından en sağlıklı boşanma modelinin anlatılacağı ve "Başarılı Boşanma" adlı internet sitesinin tanıtımının yapılacağı toplantıya ilgi duyan herkes katılabilecektir.

Tarih: 18 Ocak 2013

Saat: 14.30

Yer: Arkabahçe Psikolojik Gelişim, Eğitim ve Danışmanlık Merkezi / Vali Konağı Cad. No:173 K:10 D:1
Nişantaşı / İSTANBUL